İyi Bir Köpekte Şu Özellikler Olmalıdır

home_animalshelter_howitworks11

Hız

Olası düşmanı kovalayıp yakalayacak hızda olmalıdır.
home_animalshelter_howitworks22

Güvenirlilik

Sürü Hayvanına ve Sahiplerine Zarar Vermemelidir.
home_animalshelter_howitworks33

Dikkatlilik

Görevine Karşı İlgi ve Dikkati Bulunmalıdır.
home_animalshelter_howitworks44

Koruyuculuk

Yabancıya Karşı Reaksiyoner Havlama - Saldırı Olmalıdır.

Kangal Köpeği Hakkında


Anadolu’nun zor şartlarında koyun sürülerinin koruyuculuğunu yapmak Kangal köpeğine,kendine özgü bir vücut yapısı ile güçlü bir kas ve iskelet sistemi sağlamıştır.Sürülerle merada uzun mesafeler yürümek ona dayanıklılık,kurdu kovalamak için sürat,uzun süre koşabilme yeteneği ile kurtla boğuşup üstün gelmesini sağlayacak yapı ve cesareti kazandırmıştır. Milli Köpeğimiz Olan Kangal Köpeği Yetiştiriciliği Faaliyetine 2004 Yılında Sivas'da Başladık. Faaliyetteki 11 Yıllık Süre İçerisinde En Başta Irk Kalitesi Olmak Üzere, Gerçek Safkan Kangalın Belirlenmesi, Islah Çalışmaları, Tesisleşme, Kangal Köpeğinin Tanıtımı, Yaygınlaşması ve Irk Koruma Çalışmaları Yapmaktayız. Kangal üretim çiftliğinden satılık kangal yavrusu aşıları yapılmış kimlikleri vardır damızlık kangallarımızdan ürettiğimiz yavrular belgeli ve sertifikalı aşıları yapılmış kimleri vardır anlaşmalı olduğumuz otobüs firmaları ile güvenli bir şekilde Türkiye'nin tüm illerine 24 saat içinde gönderim yapılır. Kangal üretim çiftliği olarak 2000 yılından beri bu işi severek yapmaktayız


 • Ayla Yavuz
  Sivas Kangalı Türkiye’nin ürettiği en harika köpeklerden biridir.Harika bir korumacı ve sahibine sadık olan bu Sivas Kangalı özelliklerini merak ettiğinizi tahmin edebiliyorum.
  Ayla Yavuz
 • Kenan Çetin
  Sivas Kangalları ilk defa köpek besleyecekler için uygun bir ırk değildir.Önceden köpek beslemiş kişilere daha uygun bir ırktır.
  Kenan Çetin
 • Esra Kaya
  Sivas Kangalı özellikleri neticesinde oldukça cesur aynı zamanda hızlı ve zeki bir köpektir.Bayanlara ve çocuklara karşı uysal bir tavır içersinde olsada kötü niyet içeren yabancılara karşı tehlikelidirler.
  Esra Kaya